هاشمی چرا از میرحسین حمایت علنی نمی‏کند؟

اخیرن خبرنامه ای از کسانی که فکر می کنم مرتبط با ستاد آقای موسوی هستند ارسال می شود که خوب برخی موارد برایم جای سوال دارد. از جمله این مطلب که نمی دانم صحت و سقمش تا چه حد است اما نقل از این دوستان می کنم:

 گزارش یک دیدار انتخاباتی درمجمع تشخیص جمعه ۱۸ ارديبهشت ۱۳۸۸

هاشمی رفسنجانی در دیدار با تعدادی از عناصر جبهه‏دوم خرداد، دلایل خود در عدم حمایت علنی از میرحسین رابیان کرد.

اکبرهاشمی رفسنجانی در دیدار با تعدادی از عناصر جبهه‏دوم خرداد دلایل خود در عدم حمایت علنی از میر حسین موسوی(نامزد حزب مشاركت و سازمان مجاهدین) رابیان کرد و در خصوص نحوه مواجهه با مهدی کروبی، نکاتی را متذکر شد.

به گزارش خبرنگار پلاک‏نیوز، در این دیدار که در مجمع تشخیص مصلحت برگزار شد، سید‌محمد خاتمی، سید‌محمد خوئینی‏ها، بهزاد نبوی، سعید حجاریان، محسن امین‌زاده، محمد رضا عارف و تعدادی از اعضای سازمان مجاهدین و حزب مشاركتحضور داشتند. رئیس مجمع تشخیص مصلحت در پاسخ به اصرار این افراد برایحمایت علنی از موسوی گفت: به دلیل اینكه تأكید شده است بزرگان نظام برایانتخابات خود را هزینه نكنند تاکنون مصلحت ندیده‏ام مستقیماً از آقایموسوی حمایت كنم اما موضع من در قبال دولت احمدینژاد و شما مشخص است.

رفسنجانی افزود:‌ برای حمایت علنی من از موسوی زود است، زیاد عجله نکنیداما اگر وضعیت انتخابات ریاست جمهوری به گونه‌ای باشد كه وضعیتاصلاح‌طلبان خوب نباشد و نیاز به حضور من در صحنه باشد در روزهای پایانیتبلیغات، 15- 16 خرداد، وارد عمل می‏شوم و در قالب بیانیه‏ای، گفتگویی ویا هر وسیله دیگری، موضع گیری خود را علنی بیان خواهم كرد.رفسنجانی تحرکات انتخاباتی كروبی را مورد اشاره قرار داد و گفت: فعلاً باایشان مدارا كنید و بیشتر صبر و تحمل داشته باشید و این قدر با لابی یادر رسانه‏ها او را برای كناره‌گیری از صحنه انتخابات به بهانه این نامزدواحد تحت‌فشار قرار ندهید.

وی افزود: اگرچه انتخابات دوقطبی به نفع اصلاح‌ طلبان است اما به یادداشته باشید که همیشه این نوع آرایش انتخاباتی موجب پیروزی نمی‏شود. بااین همه تلاش کنید انتخابات به دور دوم كشیده ‌شود.وی به نظرسنجی‏ها اشاره کرد و گفت: درست است که رشد آقای موسوی متوقفشده، منتهی قدری صبر داشته باشید برنامه‏های تلویزیونی که شروع شود بازهمرشد می‏کند لذا دائم در بوق بازگشت آقای خاتمی ندمید.رفسنجانی اضافه کرد: متاسفانه رایزنی برای بازگشت ایشان بسیار زیاد شدهاما بدانید اصلاح‌طلبان با طرح موضوع بازگشت مجدد آقای خاتمی به صحنهانتخابات، مردم را دچار تردید و سردرگمی می‏کنند شما باید به پررنگ شدنحضور موسوی در این عرصه بپردازید و با سازماندهی قوی به حمایت از اوبرخیزید.

بر اساس گزارش خبرنگار پلاک‏نیوز از ادامه این جلسه، رئیس مجمع تشخیصمصلحت در مورد وضعیت قالیباف در انتخابات گفت: ستادهای انتخاباتی قالیبافظرفیت خوبی به حساب می‏آیند از این ظرفیت به نفع میر‌حسین و جذب آرایجوانان و بانوان به سوی آقای موسوی استفاده كنید.وی تلویزیون و صدا و سیما را ‌ تأثیر‌گذار ذکر کرد و گفت: باید فشارهایموجود به صدا و سیما برای پذیرش حضور چهره‌های اصلاح‌طلب در برنامه‌هایمختلف ادامه پیدا کند. تا با تعدیل در نگاه مدیریت صدا و سیما، حداقل،كاری كنند كه رسانه، اقدامات دولت را این‏گونه منعکس نکند.

وی به خصوصیات شخصی موسوی اشاره کرد و گفت: موسوی فردی زود‌جوش است و اگرتحت فشار قرار گیرد حتماً لج كرده و واكنش منفی نشان می‏دهد.رئیس مجمع تشخیص مصلحت تاکید کرد: اصلاح‌طلبان باید بدانند همان‌گونه كهمن رودربایسی دارم، موسوی هم با بزرگان رودربایسی دارد و به همین دلیلنباید از او بخواهیم شفاف و بی‏پرده درباره موضوعات ساختارشكنانه، اعلامموضع کند بلكه شما باید حرفهای جاذب را در حمایت از موسوی مطرح كنید وآرای خاموش را به سود وی جذب كنید.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s