ابراز هم دردی شاعران و نویسندگان ایران با مردم

به نام خدا

من ندانم با که گویم شرح درد:

قصه رنگ پریده،خون سرد؟

خون پاک ملت ایران، صدای فروخورده ی شاعران و نویسندگان این مرز و بوم را به فریادی رسا بدل کرد، همراه و هم نظر با مردمی که گشوده شدن روزنه ای، زخم عمیق شان را عیان کرده است ، اعتراض خود را به کسانی که با نادیده گرفتن صدای مردم عامل کشتارها ، ضرب و شتم  و بازداشت های گسترده اخیر هستند اعلام می کنیم،  و یاد آور می شویم که هم بغض به سوگ نشستگان و در بندشدگان رخداد های اخیر به سوگ نشسته ایم و هوادار عدالت و آرامشی هستیم که تنها با احقاق حقوق ملت ایران برقرار می شود.

سیمین بهبهانی،رضا براهنی،علی اشرف درویشیان،پوران فرخزاد،حافظ موسوی،منصور اوجی، ایرج صف شکن،علیشاه مولوی، مهین خدیوی، ابوتراب خسروی،فرخنده حاجی زاده، محسن سراجی ، کامران بزرگ نیا، مهدی یزادنی خرم،شمس آقاجانی،پگاه احمدی، داریوش معمار،رویا تفتی،عباس صفاری،هوشنگ چالنگی، شهناز دارابیان ،عزت الله قاسمی ،کوروش کرمپور،محمود معتقدی، هوشیار انصاری فر،علی قنبری،علی عبدالله ای،محمدآبیز،سعیدآذین، فرهادحیدری گوران، سهیلا میرزائی،شهاب مقربین،حسین فاضلی،مهرداد فلاح،کوروش همه خانی، علی مسعودی نیا،فرامرزسدهی، پرویز خائفی،بهزادموسایی، رضا بنی عامری، علیرضا بهنام ،بکتاش آبتین ، لیلا صادقی،آرش نصرت لله ای، لیلی گله داران، علی ثباتی،شیدا محمدی، علی الفتی، لیلا فرجامی،بابک سلیمی زاده،پویا عزیزی،بهاره فریس آبادی،رسول رخشا،بنفشه فریس آبادی، ناما جعفری،غلامرضا بروسان ،رضا شمسی، سعدی گلبیانی، مازیار نیستانی، رویا زرین، سپیده جدیری،موسا بندری،محمد ذوالفقاری،علی آموخته نژاد،سعید آرمات ، حسین شریفی،علیرضابابائی،آزاده زارعیان، مهدی محمدی، احمد فرید مند،محمد زندی،پروین نگهداری،علی اکبرسلیمانپور، سعیدمحمدحسنی، رجب بزرافشان، ،الهام اسلامی، حامد رحمتی، آزیتا قهرمان،سهراب رحیمی، مظاهر شهامت،مها محقق، حسن صفدری،علی میرکازهی،عباس عارف،فهیمه غنی نژاد،احسان عابدی، مهری جعفری،رحیم رسولی،علیرضا عباسی،علیرضا فرهانی،ستار جانعلی پور، پرویز بابائی، جواد قاسمی،محمد شعبانی،حسین ایمانیان، مهدی شام روشن،علیشام روشن،محمدمرات،مزدک موسوی.آرش الله وردی، محمد حسن مرتجا،مهدی صمدانی،محمود رافع،رضا خندان مهابادی،فاطمه سر حدی زاده،رضا مرادی اسپیلی،محمود کویر.بهاره رضائی،سوری احمد لو،مریم پالیزبان- مریم حقیقت-محسن خیمه دوز- فروغ رخشا-الهام ملک پور-کبوتر ارشدی-یاشار احد صارمی-گلاله هنری،

Advertisements

6 دیدگاه برای «ابراز هم دردی شاعران و نویسندگان ایران با مردم»

 1. دو اطلاعيه با امضای حاميان ميرحسين موسوی و مهدی کروبی که در تهران پخش شده است
  خلاصه ای از بيانيه مهم مردم معترض تهران به نمايندگی از مردم معترض سراسر ايران

  اين روزها شاهد ذبح عدالت در مسلخ مصلحت انديشی بوده و هستيم.
  آری اين روزها شاهد ريخته شدن خون مردم حق طلب ايران در کوچه ها و خيابان ها هستيم. شايد بسياری از مردم که از ديدن اين صحنه ها احساس وظيفه ميکنند نمی توانند با حضور در کوچه و خيابان فرياد دادخواهی سردهند.
  ما آرام نخواهيم نشست هر شب در تمام ميادين تهران دست به اعتراض خواهيم زد .
  اين اعتراض ها به زودی فروکش نميکند .
  ما انتقام خون همه کشته شدگان را خواهيم گرفت .
  مردم ايران به پا خيزيد و به ما بپيونديد.
  ما مخالف نظام و اسلام نيستيم .
  ما از خود شما هستيم , ما همه مسلمانيم , ايرانی هستيم.
  ما خواهان آزادی در مقابل ابراز اعتراض خود هستيم .
  حرف ما چيز ديگريست . به حرفهای ما گوش کنيد.
  ما تا کی بايد ساکت بنشينيم و نتوانيم اعتراض کنيم ؟
  چرا اعتراض ما را به اسلام و خدا نسبت می دهند ؟
  کسی با اسلام مخالف نيست کسی با نظام مخالف نيست اين را همه ميدانند .
  چرا انتقاد از نوع عملکرد نظام را نوعی مخالفت با نظام و اسلام می دانيد ؟
  يعنی ما نمی توانيم از حکومت خود انتقاد کنيم ؟
  چرا ما نمی توانيم بگوييم رای ما چه شد ؟
  چرا ما نمی توانيم بگوييم چرا مردم را می کشيد ؟
  چرا هرکسی که حرف حق می گويد يا دستگير می کنيد يا می کشيد ؟
  و هزاران چرای بی جواب ديگر ….
  کی اسلام گفته بخاطر قدرت کشتار راه بياندازيد ؟؟
  اين ظلم است ظلم .
  دوباره اعلام می کنيم چرا انتقاد از نوع عملکرد نظام را نوعی مخالفت با نظام و اسلام می دانيد ؟
  چرا همه چيز بايد به پای اسلام تمام شود .
  امام حسين برای چه قيام کرد و کشته شد ؟؟؟
  اسلام دين صلح است دين دوستی برادری نه برادر کشی
  شما عدالت خود را با عدالت علی مقايسه می کنيد لعنت بر شما ها که دين مقدس اسلام را از بين برديد
  از خون شهدا بترسيد که آه آنها گريبان شما را خواهد گرفت .

  ما آرام نخواهيم نشست هر شب در تمام ميادين تهران دست به اعتراض خواهيم زد .
  اين اعتراض ها به زودی فروکش نميکند .
  ما انتقام خون همه کشته شدگان را خواهيم گرفت .

  تظاهرات و راهپيمايی عظيم و خود جوش مردمی در اعتراض به سرکوب و کشتن مردم
  از ميدان انقلاب و خيابانهای منتهی به ميدان آزادی به سمت ميدان آزادی
  هر روز از ساعت ۵ بعد از ظهر به بعد

  و روز سه شنبه دوم تيرماه؛ روز اعتصاب سراسری در ايران
  اين مطالب را به هر نحوی انتشار داده و به گوش همگان برسانيد .

  لطفا اين خبر را از طريق تلفن يا حضوری، به نزديکان خود در سراسر ايران اطلاع دهيد.

  والسلام علی من التبع الهدی

  مردم معترض تهران
  حاميان ميرحسين موسوی
  حاميان مهدی کروبی
  ——————————————-
  قريب به يک هفته است که از اعلام نتايج انتخابات می گذرد. در اين يک هفته تمام امکانات صدا و سيما، سايتهای اينترنتی و مطبوعات طرفدار دولت، ۲۴ ساعته به دنبال اثبات حقانيت خود و متهم کردن مستقيم و غير مستقيم نامزد محترم رياست جمهوری آقای مهندس مير حسين موسوی بوده اند. تمام اخبار، تحليلها و حتی سخنرانی آقای دکتر احمدی نژاد- در جشن پيروزی پس از انتخابات در ميدان ولی عصر- اين شبهه را در اذهان مردم قويتر می کند که پس طرف مقابل چرا فرصتی برای ابراز انتقادات و اعتراضاتش ندارد؟ اگر حقيقت بايد پشت درهای بسته و فقط در حضور ماموران قانون بررسی شود و سپس نتايج آن به آگاهی مردم برسد،
  چرا طرفداران دولت فعلی کاملاُ آزادانه نظرات خود را به مردم اعلام می کنند ولی سهم طرفداران آقای موسوی چيزی جز تصاوير کوتاه و گنگ، اخبار ناقص و تازه آن هم همراه تحليل های تبعيض آميز و آميخته به شبهاتی نظير آشوب طلبی و اغتشاش زايی نيست؟

  لطفا به شعور مردم ايران احترام يگذاريد و به آنها فرصت دهيد تا خودشان حق را انتخاب کنند.
  سوال اساسی اين است که اگر شعور ملت ايران بهترين قاضی برای تحليل اتفاقات پس از انتخابات است پس چرا از آقای موسوی حتی فرصت يک ساعته گفتگوی پس از خبر هم دريغ می شود؟
  چشمان همه ديروز در امير آباد تهران شاهد بود که چطور يک کودک ۱۰ ساله را با گاز اشک آور کشتند.
  چشمان ما ديد که چگونه مردم را به حد کشت کتک ميزدند چرا ؟
  آيا اينجا ايران است ؟؟ آيا شماها انسانيد تا کی بايد سکوت کرد آنهايی که در خانه نشسته ايد و يا به خيابانها نمی آييد آيا شما ايرانی نيستيد ؟
  بياييد و ببينيد در تهران چه ميگذرد آيا چند ميليون انسان که همه از مردم هستند اراذل و اوباش می باشند ؟؟
  صدا و سيمای دروغگو يه عده معتاد را که نمی دانم از کجا آورده نشان مردم ميدهد و می گويد اينها ارازل دستگير شده می باشند .
  ۴ نفر را به عنوان بمب گذار نشان مردم ميدهند که ما عوامل را پيدا کرديم . چه کسی ديگر اين حرف ها را باور می کند . بچه ۱۰ ساله هم ديگر گول اين حرفها را نمی خورد .

  از خون شهدا بترسيد که آه آنها گريبان شما را خواهد گرفت .

  ما آرام نخواهيم نشست هر شب در تمام ميادين تهران دست به اعتراض خواهيم زد .
  اين اعتراض ها به زودی فروکش نميکند .
  ما انتقام خون همه کشته شدگان را خواهيم گرفت .

  تظاهرات و راهپيمايی عظيم و خود جوش مردمی در اعتراض به سرکوب و کشتن مردم
  از ميدان انقلاب و خيابانهای منتهی به ميدان آزادی به سمت ميدان آزادی
  هر روز از ساعت ۵ بعد از ظهر به بعد

  و روز سه شنبه دوم تيرماه؛ روز اعتصاب سراسری در ايران

  والسلام علی من التبع الهدی

  مردم معترض تهران
  حاميان ميرحسين موسوی
  حاميان مهدی کروبی

  اين مطالب را به هر نحوی انتشار داده و به گوش همگان برسانيد .

 2. سلام بشری حسینی خامنه ای ، دختر بزرگ رهبر انقلاب

  این خواهر ها و هم کلاسی های تو هستند که کشته می شوند ، بشری حسینی خامنه ای ، دختر بزرگ رهبر ایران ، علی خامنه ای

  نمی دانم مرا به یاد می آوری یا نه ؟ ما هشت سال در یک مدرسه درس خواندیم؛ مدرسه رفاه را می گویم، همان مدرسه که فرمان انقلاب از آنجا صادر شد و روی پشت بام هایش سران رژیم تیرباران شدند. یادت می آید؟
  شاید بیشتر باید راهنمایی ات کنم تا مرا به خاطر بیاوری، من در تیم والیبال مدرسه بودم. خیلی وقت ها زنگ تفریح ها روبروی هم می ایستادیم و بازی می کردیم.
  تو همیشه با یک تویوتای سفید به مدرسه می آمدی ؛ سه تا اسکورت تو راهمیشه همراهی می کردند که یکی از آن سه تا ، خانم زورمند ، در مدرسه هم مراقب تو بود؛ هر جا که می رفتی او هم با تو بود.
  داستان آن روزها داستان تبعیض آشکاری بود که همیشه مدیر ها و معلم های مدرسه بین ما و تو می گذاشتند. شاید خیلی وقت ها این تبعیض ها را می فهمیدی و شاید هیچ وقت دقت نمی کردی که چطور در هر قرعه کشی در مدرسه نام تو بود که از صندوق بیرون می آمد. این مهم نبود اما همیشه خشمی پنهان را در ما که بچه هایی 11 -12 ساله بودیم بر می انگیخت. یادم نمی رود دوران جنگ صرب ها و بوسنی ها بود و قرار بود هر کلاس برای مجروحین بوسنی پول جمع کند وهر کلاسی که مبلغی بیشتر جمع کرده بود به اردوی لواسان برود. همه بچه ها پول قللک هایشان را جمع کرده ،ورده بودند. کلاس ها هر کدام بین 4000 هزار تومان تا 5000 هزار تومان توانسته بودند پول جمع کنند. رقابت سر ده تومان و بیست تومان بود. اما ناگهان تو آمدی و 30000 هزار تومان که پدرت از سهم خود داده بود برای بوسنی آوردی . بازی بهم خورد و کلاس تو بدون رقیب و با اختلاف بالایی برنده شد. همه اعتراض کردیم که این مسابقه بین بچه ها بوده نه پدر بچه ها . اما کسی به ما گوش نداد و کلاس تو بشری عزیز برنده مسابقه اعلام شد.
  قصه هایی از این دست زیاد دارم که برایت بگویم اما اینجا نیامده ام تا از خاطرات دوران مدرسه برایت بنویسم. آمده ام تا بنویسم آن آشوب گرانی که پدر تو از آنها یاد می کند ما هستیم. هم کلاسی ها و هم مدرسه ای های خود تو. ندا که در خیابان کارگر به قتل رسید ، دخترک معصومی که هم سن و سال من و توست ، نه سلاحی داشت نه خنجری ، گلویی داشت که آمده بود فریاد بزند حق خود را . چه کسی گفته جواب فریاد گلوله است؟ مگر یادمان رفته این همان روشی بود که شاه پیش گرفت و نابود شد. ندا جان داده و پیکر نحیفش دیگر فریاد نمی شود تا خواب پدر تو را بر هم بزند بشری عزیز اما آیا اسلام و پیامبررحمت اینگونه زیستند که پدر تو رفتار می کند؟ مگر نخوانده ای در نهج البلاغه که امیر المومنین گفته است ” اگر خلخال از پای زن یهودی کنده شود فرد مسلمان دق کند جا دارد”؟
  صدای الله اکبر های این ملت را اگر پدرت نمی شود تو که می شنوی، نمی شنوی ؟ صدای خشم ملتی که اینچنین به شعورشان توهین شده الله اکبری است که با آن تنها به خدای واحد پناه می برند. ملتی که روزگاری شهید دادند و امروز اوباش خطاب می شوند، ملتی که برای رساندن پیامشان به گوش مسئولین پای صندوق های رای آمدند و اینگونه حق شان ضایع شد. یادت که نرفته کتاب دینی مان را ” الملک یبقی مع الکفر و لا یبقی مع الظلم” ؟ البته تو بیشتر از اینها خوانده ای و شنیده ای، این را می دانم. اما هیهات که” هفتاد سال طاعت یک شب به باد رفته”
  اگر پدرت نمی داند چه در این سرزمین و کوچه ها و خیابان هایش می گذرد که من بعید می دانم نداند، اگرشعار الله اکبر را نمی شنود، بوی گاز اشک آور چشمانش را نسوزانده، صدای صفیر گلوله ها به گوشش نمی خورد ، صفحه های اینترنت را برایش باز کن. عکس دخترک معصوم ندا را نشانش بده، روبرویش بایست . فکر می کنم ندا هم پدری دارد ،مادری دارد ، خواهر و برادری دارد مثل تو که پدر داری. ندا یکی از همکلاسی های تو بوده، ندا هم در همین انقلاب اسلامی به مدرسه رفته ، ندا هم مثل تو هزاران آرزو داشته.
  نگذار فردای این فریاد ها که غریو خشم مردم شکلی دیگر به خود خواهد گرفت درمانده و دربدر دنیایی شوید که جایی برایتان نخواهد داشت و تبعیدیانی شوید که طعم تلخ حقارت جامه تن تان شود. قبل از آنکه دیر شود به پدرت بگو ندا و بشری هر دو یک معنا می دهند و هیهات از روزی که ندای فریادهای ندا ها را نشنویم

 3. فوری / بزرگترین تظاهرات آرام در تهران با حضور میرحسین موسوی و مهدی کروبی ، پنجشنبه 4 تیر ماه، مسیر تظاهرات متعاقبا اعلام خواهد شد

 4. ستاد های میرحسین موسوی و مهدی کروبی: پنج شنبه شب مراسم بزرگداشت کشته شدگان حوادث اخیر در مرقد آیت الله خمینی

 5. آیا این مجلس خبرگان دکور است و یا ترسو؟ آن را منحل کنید. مجلسی که بعد این همه قانون شکنی های رهبر نمی تواند حتی تذکری هم به او بدهد!

  آقای رفسنجانی بعد از این همه جنایت سکوت برای چیست؟

  اگر نمی توانی در جایگاه قانونی خود کاری کنی، مثل یک شهروند عادی بیا و این جنایات را محکوم کن!

 6. مردم شهرهای ایران بخوانند
  امشب دوباره الله اکبر گفتیم تا دشمن بشنود که زنده ایم ، مردم شهرهای ایران بگذارید صدای زنده بودن شما را هم دشمن بشنود

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s