رئیس جمهوری بعدی یادتان باشد احوال خبرنگار ها را هم بپرسید

باراک اوباما رییس جمهور ایالت متحده شنبه شب در میهمانی شام خبرنگاران کاخ سفید در هتل هیلتون واشنگتن ، با همه افراد خانوده اش ، رییس جمهور قبلی آمریکا و خبرنگاران حاضر در جلسه شوخی کرد.

به گزارشی که » آهو اوزیورت » خبرنگار زن خبرگزاری» سی ان ان ترک» از این جلسه نوشته است ، رییس جمهور آمریکا در این مراسم بسیار شاد و مطایبه گو به نظر می رسید و تقریبا همه افراد حاضر در جلسه و غایب از جلسه را از نوک تیز پیکان شوخی های خود گذراند.

اوباما به طنز در سخنان خود از جرج بوش رییس جمهور پیشین آمریکا گفت که » یکی دیگر از میراث مصیبت بار بوش برای من نحوه دست رسی به شما خبرنگاران است !».

رییس جمهور آمریکا حتی با طرز لباس پوشیدن همسرش » میشل » هم شوخی کرده و در قسمتی از سخنان خود گفت : » دیگر فکر می کنم همه درباره حق او در پوشیدن لباس های بدون آستین هم عقیده هستند !»

وی در بخش دیگری از سخنان طنز خود به» ساشا » و » مالیا » دو دخترش اشاره کرده و گفت : » امشب ساشا و مالیا را به خاطر اینکه با هواپیمای ویژه من بر فراز نیویورک پرواز داشته اند تنبیه خواهم کرد ! آنها باید بدانند که هر کسی حق ندارد تا آن طور که دلش می خواهد به تفریح و گردش برود !»

اوباما در این جلسه همچنین با هیلاری کلینتون وزیر خارجه خود هم شوخی کرد و با اشاره به خطر ویروس آنفلو آنزای خوکی گفت : » من و هیلاری آن قدر با هم مهربانیم که ، هیلاری بلافاصله پس از بازگشت از مکزیک مرا به گرمی در آغوش گرفت و گفت : تو هم باید به مکزیک بروی !».

در این جلسه که طبق روال معمول همه ساله با سخنرانی طنز یکی از کمدین های آمریکایی همراه است ،حزب جمهوریخواه ،جورج بوش و دیک چنی تبدیل به سوژه های طنز کمدین اجرا کننده برنامه شده بودند و حتی سخنان طنز کمدین اجرا کننده برنامه با انتقادات برخی از حضار مواجه شد.

میهمانی شام خبرنگاران کاخ سفید همه ساله با حضور رییس جمهور آمریکا برگزار می شود و این جلسه بیشتر حالتی غیر رسمی دارد.

اوباما در نخستین حضور خود در این میهمانی در کسوت رییس جمهور آمریکا ، از خبرنگاران حوزه کاخ سفید تشکر و قدردانی کرد و گفت که اگر حتی خبرها و گزارش های آنها به نفع او نباشند ، با توجه به اینکه خبرنگاران در گزارش های خود او را به حقیقت رهنمون می کنند ،خود را مدیون خبرنگاران می داند.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s