سوییچ پورشه GT3 در ید محمود احمدی نژاد

سخنان دیشب آقای محمود احمدی نژاد بار دیگر این ذهنیت را برایم تداعی کرد که او بی شک بدنبال چیزی به جز منافع ملی است. احمدی نژاد در طول مدت ریاست جمهوری خود بنا را بر آن گذاشت که به هر قیمتی که می تواند آن چه در ذهن خود دارد را به هر قیمتی تبلور دهد. این هزینه تاکنون بیشتر از جیب مردم پرداخته شده است و به نظر می رسد برای شخص ایشان به هر حال بازی برد – برد بوده است.

اظهار نظر مکرر رئیس جمهوری ایران در باب حقوق انسانی و نژادی و هولوکاستی در حالی باز تکرار می شود که رکسانا صابری در دادگاهی غیر رسمی در ظرف کوتاهترین زمان به هشت سال زندان محکوم شده است. برادران علایی با جرمی غیر معلوم محبوسند. فعال های کرد و ترک و فارس و بلوچ در زندان هستند و با کمال تاسف می بینیم  هر روز هم بر تعداد آن ها افزوده می شود. راستی این خود بزرگ بینی مفرط تا کجا می تواند ادامه یابد؟ در حالی که امروز دولتی که در راسش کسی قرار دارد که خود از مصادیق بارز نقض حقوق نژادی و غیر نژادی و انسانی به حساب می آید، هر بار ماجرای غزه و هولوکاست بابی است برای ابراز حضور یک فرد. 

البته من این حرکت را یک فرافکنی هم می دانم. همیشه لاف گنده زدن باعث می شود کسی به خیلی چیزهای دیگر فکر نکند. هولوکاست زیر سوال بردن فرصتی است که کسی به چند زندانی در ایران نیندیشند.

2005356802643295702_rs

از سویی دیگر من تعریف دیگری هم از موضوع دارم. فرض بر این بگذارید که شما از کودکی عشق ماشین باشید. این آرزو را شب تا صبح و صبح تا شب با خودتان این ور آن ور ببرید. یک روز در کمال نا باوری یک نفر در خانه شما را بزند در حالی که شما از خوردن شام بد شب قبل گلاب برویتان در آبریزگاه باشید، بگوید سویچ یک پورشه   GT3-911 را برای شما روی میز گذاشته است. چند اتفاق ممکن است روی دهد: در ابتدا ابن خطر وجود دارد که فرد «ناشور» از آبریزگاه بیرون زده شود. دوم این که در کوچه هشت متری با سرعت صد و هشتاد تا رانندگی شود. سوم این که آدم از هول حلیم یا خودش را می کشد یا دیگران را، که در شکل اول ضرر فقط برای صاب بچه است اما اشکال در بخش دوم است که همه را شل و پل می کند این راننده خود باخته و دل باخته که توجه دارید هنوز ناشور است. این شاید رویایی بود که استاندار کم سن اردبیل و یا حمله کننده به سفارت آمریکا در خواب هم نمی دید و یک روز سوییچ آن را بر روی میز یافت. خب چی بهتر از این بقول دوست ما برای این عشق تیتر اول.

شاید این سوال مهم باشد: شما که لالایی بلدی چرا خودت خوابت نمی بره عزیزم. 

پ.ن: شنیدم که ستاد های خود جوش مردمی با هماهنگی ستاده های مربوطه مردمی (!) برای استقبال از رئیس جمهوری در بازگشت  از این پیروزی خردمندانه در حال شکل گیری است. امان امان از…

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s