آقای علم الهدا متخصص در همه امور است

حجت الاسلام علم الهدا را من از نزدیک دیده ام. هیبت و ابعادش به طرز عجیبی گیرا است. فکر کنید سایز سر مبارک ایشان با ریش بلند و غیره دو ایکس لارژ است. (اصلن این حرف را از روی تمسخر نگفتم، چون توصیف دیگری برای توضیح هیبت نتوانستم بیابم این جوری قیاس کردم). یکی از خصیصه های بارز این روحانی مشهد محور اشارات و بیاناتی است که از ابتدای ورود به مشهد با عنوان امام جمعه این شهر آغاز شد. 

میثاق نا نوشته عدم برگزاری کنسرت موسیقی تا شعاع صد کیلومتری در جوار بارگاه امام هشتم. کوتاه کردن و برداشتن سمبل های بلندتر از قد گنبد و گل دسته حرم امام رضا، به عنوان مثال میدان پانزده خرداد مشهد و یا گم و گور شدن سمیل میدان آزادی تا مدت های مدیدی که بعد از این که مدت ها به گوشه و کنار تپانده شد، بلخره در ابتدای ورودی فرودگاه مشهد کاشته شد از برخی موارد است. آن موقع همکاران ام در حوزه شهری می گفتند با فشار و زور و تمنا در نهایت شخص آقای امام جمعه پذیرفته اند که آن دو پرنده که نشان آزادی بودند و اتفاقن طراحی آن مربوط دوره پیش از اسلام و اعلیحضرتی، به سان دسته بیلی در گوشه ای دور از تیر رس گنبد و بارگاه بکارند.

104009-58-26_n

اما بیانات مبسوط این عزیز دلمی دل انگیز در این جا هم ختم نمی شود. ایشان همیشه در پشت تریبون نماز جمعه وقتی لوله اسلحه را به دست می گیرند گاهی آدمی را ترس بر می دارد که هم الان است که حکم جهاد را صادر کنند. چندی قبل ایشان ید حجاب ها را سربازان  پیاده نظام  آمریکا واسرائیل خواندند و گفتند:  وقتي زنان بي‌حجاب و آرايش کرده با موي پريشان خودنمايي مي‌کنند در دل جوان، ويروس بي‌ديني نفوذ پيدا مي‌کند. او در همین مراسم دختران بدحجاب را خمپاره های آمریکا دانست و جالب تر این که از همان زمان نیمی از مردم مشهد مداوم این سوال را از رسانه ها و مسوولان می کردند که: پس کی قرار است این خمپاره های آمریکایی بر سر ما بریزد؟ 

اما خب من در مورد اعتماد به نفس هم در ایشان نگاه خاص دارم:  اوباما باید با ایران بسازد و گرنه بدبخت می‌شود. می گویند بعد از این جمله باراک اوباما که خدا را شکر کرده اسم «حسین» وسطای اسم و فامیل اش هم هست. گفته مشاوران امنیت ملی زود تر راه کارهای جلوگیری از بدبختی و دست بوسی را فراهم کنند تا زود بسازند که بدبخت نشوند. اما داستان های خوب از حاج آقای علم الهدا با زهم ادامه دارد: پيشرفت و خودكفايي ايران در زمينه‌هاي مختلف اعم از نظامي، اجتماعي، اقتصادي، فرهنگي و غيره، استكبار جهاني به سركردگي آمريكا را بيچاره كرده است. كشور ما طي ماه هاي گذشته به پيشرفت‌‏هايي دست يافته كه نشان از امدادهاي غيبي امام زمان (عج) است.

البته من نگاه تیزبین و اروتیک شناسانه را هم در شخصیت این عزیز کامل احساس می کنم و به تشخیص او در بخش های هوس انگیز و وسوسه آمیز در میان دختران آن هم فقط و فقط ارزشی، برداشتی هنرشناسانه قایل هستم: «آمریکا نمی‌تواند بگوید که پیغمبر(ص) بد است، قرآن را آتش بزند و یا بگوید که علی(ع) و زهراء(س) به درد نمی‌خورند. تنها یک راه برایش مانده است که دین را از مردم بگیرد و آن هم از طریق قیافه آرایش کرده، موی پریشان و ساق پای برهنه یک دختر بی‌عفت و بی‌حیا است که نسل جوان را به باد شهوت گرفته و باعث فراموشی دین می‌شود».  ناگفته نماند که این روحانی عزیز سرنوشت انقلاب را در چادر می داند و اشاره می کند که سرنوشت انقلاب را چادر حضرت زهرا تعیین می کند و من عین این موضوع را به اهل فن می گفتم اشاره داشتند که در اساس حضرت زهرا که چادر بر سر نمی کردند و احتمالن این عزیز با کسی دیگر اشتباه گرفته اند.

اما می خواهید وارد حوزه های دیگر نظرات این عزیز بشویم؟ او که از میدان ضد در مشهد و ساق پا و غزه و اوباما  گفت، از این جماعت روزنامه نگار هم دریغ نکرده است و در اشاراتی آن ها را هم مورد فیض قرار داده است: «اين گروه از اصحاب مطبوعات و رسانه و خبرنگاران نيز دعوت به همکاري مي‌کنند و انجمني به نام انجمن روزنامه‌نگاران جوان که يک تشکل غيردولتي است، داير کرده‌اند که با بودجه غرب چند دوره کلاس روزنامه‌نگاري با موضوع سياه‌نمايي جمهوري اسلامي در تهران برگزار کرده‌اند.»  و البته دغدعه ایشان به همین هم ختم نمی شود و ایشان حتا نگران بالا پایین پریدن دختران ایرانی در تیم والیبال دختران اعزامی به خارج از کشور هم هستند: ««فرستادن تیم والیبال زنان به خارج از كشور و جست و خیز آنها در جلوی چشم نامحرمان و بیگانگان به عنوان نوامیس اسلامی با اللهم عجل لولیك الفرج مطابقت ندارد.» البته ظاهر امر نشان می دهد برای دقت در امر این که مطابقت دارد یا ندارد حدود چندین بار صحنه های «اسپک» زدن تیم حریف را نگاه کرده اند و بررسی بر روساق پای بازیکنان ایرانی را هم در برنامه خود گذاشته اند تا با دقت اعلام کنند که مطابقت ندارد. حالا دیگر با این نوبرانه ایشان هم خیلی کاری ندارم: «وي هم‌چنين اشاره کرد كه جريان فيلترينگ راه اساسي براي كنترل است.»  چون ایشان اعتقادی عمیق تر دارند: «امام جمعه مشهد: اینترنت به یک چهارراه فسق و فجور تبدیل شده است».  که با این احتساب همه می شویم کاباره چی و لابد فلان وبهمدان که بی خیال توصیفش می شوم.

و در پایان توجه شما را جلب می کنم به نگاه ایشان در مورد فضای باز سیاسی کشور که می گویند: «برخي عناصر و جريانهاي ضد ارزشي با سوء استفاده از فضاي باز سياسي جامعه در سخنان و مطالب خود به اصول و ارزشهاي انقلاب و نظام اهانت مي‌كنند». خب من هم با ایشان در مورد فضای باز سیاسی کشور کاملن موافقم فقط: ای ی فضا که می گی یعنی چه؟ 

دوست نداشتم با این روحانی به دیده طنز نگاه کنم اما بی اختیار آن کس که مرا بی خرد فرض می کند بی خردی خودش برایم یک طنز است. راستی دیگران در بدنه خود نظام به این حرف ها چگونه می نگرند؟ راستی این هم فن حریف از کجا می تواند در هر موردی به این راحتی اظهار نظر کند. وقتی شخص رسول خدا برای بیان یک مورد با چند کار شناس و کاردان مشورت می کرد، این حضرت چطور خود را صاحب نظر در همه ابعاد از ساق پا تا شیاف در باسن بچه و اوباما می داند؟ یعنی نماینده خبرگان بودن تا به این حد برای آدم اعتماد به نفس می آورد؟ (حتمن می آورد آدم حسابی). اما اشاره ام این است که این همه 

فن حریف که فقط در فیزیک نظری و ابر نو اخترها اظهار نظر نکرده است، سرنوشت دوستان من و خود من و مردم مرا می تواند تغییر دهد. 

فاجعه در این جا است.

تازه می خواندم ایشان از انتقاداتی که برش وارد می شود دل خور هم شده است وحجت‌الاسلام والمسلمين علم الهدي گفت: من خطاب به اين سري سايتها و مطبوعات همان حرفي را كه امام حسين(ع) خطاب به لشكر عمر سعد گفت مي‌گويم اگر دين نداريد و از معاد نمي‌ترسيد و اسلام و قرآن را نيز قبول نداريد لااقل منصف بوده و با انصاف نقد كنيد». البته منظورشان همان داستان آزاده باشید با ورسیون تبدیل در راستای منافع اسلام بوده است. 

آقای وزیر، آقای معاون، آقای مدیر کل می دانم  ته دلت به ریش مردم می خندی اما این کار را نکن. یک بار تو شجاعت به خرج بده و بگو اقلن امام های جمعه را با مدرک لیسانس به بالا انتخاب کنند این دست کم حداقل حرفی است که برای آینده بچه خودت می توانی بزنی.

4 دیدگاه برای «آقای علم الهدا متخصص در همه امور است»

  1. سلام حاجي
    آخه اينم آدمه كه تو در موردش مينويسي و يا عكسش رو ميزاري
    برو وبت رو آب بكش
    من مزور تر و رياكار تراز اين موجود تو عمرم نديدم

  2. hanooz harvaght yade namade meydoone 15 khordad va namade meydoon azadi mashhad yadam miofte koli narahat misham oon moghe ke ax namade be oon bozorgi ro didam ke vasat biaboonaye mashhad oftade bood ye hale badi peyda kardam in alamolhoda ham ye chizie shabihe khalkhali ina ham ye roozi to biaboon mioftan

    اردوان: تاریخ بزرگترین معلمه که هیچ وقت برای هیچ کس عبرت نشد. اینم روش.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s