این هم صدایی از اعظم علی

صدایی دارد این آدم. می برد با خودش ترا به خیال و خاطرات…

این هم وب سایت اعظم علی 

4 دیدگاه برای «این هم صدایی از اعظم علی»

 1. این همون خانومی اه که روی فیلم 300 هم خونده بود و خیلی سر و صدا کرد اون موقع.
  همین طوری یه چیزی گفتم که یه چیزی گفته باشم

 2. نقدی بر مصاحبه اعظم علی خواننده ایرانی فیلم 300
  ——————————————————————————–
  3/25/2007
  منبع خبر : ایران مالزی

  حکایت دردآور عقب ماندگی ایران و ضعف روز افزون فرهنگ ملتش برای آنان که قلبشان برای این کشور می تپد رمقی نگذاشته است. نگاهی به تاریخ سده های اخیر بیانگر از دست رفتن هرآن چیزیست که داشته ایم. ایران تجزیه شده، در صنعت، هنر و اقتصاد از قافله جهانی عقب مانده و ایرانیان حیران و دردمند در سوگ سرد تاریخی پرتلاءلو شاهد به یغما رفتن حقوق محتوم خود هستند. نام مقدس خلیج فارس در ابعادی جهانی تحریف می شود و آثار و اسطوره های این مرز و بوم مورد سخیف ترین تجاوزات قرار می گیرد. کار به جایی رسیده که در اثر بی تدبیری نسل های گذشته و امروز دیگر حاشیه نشین های جنوب خلیج فارس نیز گوی رقابت را در عرصه های مختلف از ما ربوده اند و ما شاهد تفاخر جسورانه بی هویت ترین مردمان جهان علیه خود شده ایم.

  در این میان فیلم 300 نه تنها عامل بدنامی ماست بلکه این فیلم نمکی است بر زخمی دیرینه و مهر داغیست بر پیشانی چروکیده.

  از سازندگان 300 جای گلایه نیست چرا که ساز ستیز دیرینه غرب با ایران را کوک کرده اند تا جیب خود را با وهم فروشی پر کنند. اما گلایه از خانم اعظم علی است که مطرب جشن سوزاندن حیثیت ایرانیان شده است.

  هنر برای هنر و هنر در خدمت هنر شاید شعاریست مقبول اما آیا 300 اثری هنریست، اگر هنر باید فارق از هر تعهد و معرفت باشد، اگر هنر با ایدئولوژی نسبتی ندارد و اگر هنر مسوولیتی در قبال اجتماع ندارد پس هنر نباید به پستی توهین به یک ملت نیز گرفتار شود.

  اعظم علی در مصاحبه خود گفته:

  وقتی این صحنه ها را دیدم با این که کمی ناراحت شدم ولی دیدم این فیلم واقعا آن قدر فانتزی است که اصلا نمی شود آن را جدی گرفت نه فیلم تاریخی است و نه من این داستان را جدی گرفتم، وگرنه این کار را نمی کردم.

  باید پرسید فانتزی چیست خانم علی؟ طبیعتاً دروغ را در قالب رئال به نمایش نمیگذارند. وقتی دروغ و توهین قرار است در ذهن مخاطب بنشیند باید در ظرفی متفاوت قرارش دهند. راستی خانم علی قیمت شما چند بود که وقتی متوجه شدی در چه توطئه ای شریک شده ای خود را عقب نکشیدی؟

  ایشان با نهایت گستاخی در بخشی دیگر از مصاحبه عنوان کرده است:

  ایراد گرفتن و انتقاد کردن کار آسانی است ولی چرا حتی یکی از این کسانی که این ایمیل های حاوی ناسزا را برای من می فرستند حتی ماه پیش که من در فیلم قصه میلاد مسیح آواز خواندم، به من ای میل نزد که بگوید: ما افتخار می کنیم که تو ایرانی هستی و داری در اینجا کار می کنی.»

  عجبا ، باید از ایشان پرسید مگر این همه ایرانی دیگری که در چهار گوشه جهان مشغول فعالیتهای سازنده مختلف هستند همه مورد تقدیر قرار می گیرند. گویی چون کسی از ایشان تقدیر نکرده ایشان تصمیم به انتقام از ملت ایران گرفته اند. خانم علی اگر کسی از شما تقدیر نکرده و اگر اکثر ایرانیان اسم نا مبارک شما را تاکنون نشنیده بودند می تواند دو علت داشته باشد یا آنچیزی که شما هنر خود می نامید با ذائقه هنری ایرانیان سازگار نیست یا شما سعی بر برقراری رابطه با ایرانیان نکرده اید. چرا وبسایت شما بخشی به زبان فارسی ندارد چرا در رسانه های ایرانی خارج از ایران که کم تعداد هم نیستند حضور ندارید؟ خوب انتظار نداشته باشید مردم با علم غیب شما را بشناسند و تحسین کنند. در ثانی از کجا و به چه دلیل کار های قبلی خود را شایسته تحسین می دانید و دچار چنین خود شیفتگی شده اید که برای جبران بی اعتنایی مردم به خود، دست به خیانت می زنید؟

  رد پای حسد و تنگ نظری ایشان نسبت به ایرانیان موفق در این جمله مشهود است:

  در حالی که ایرانی ها در آمریکا یکی از ثروتمندترین گروه ها هستند من خودم در لس آنجلس یک خانمی را می شناسم که ده سال است تلاش می کند یک مرکز فرهنگی درست کند که در آن کلاس زبان بگذارند برای نسل جدید بچه های ایرانی که فارسی بلد نیستند حرف بزنند و فرهنگ ما را معرفی کند ولی موفق نشده حمایت مالی ایرانی ها را جلب کند.

  اینکه خانم مورد ادعای ایشان موفق به جذب کمک مالی نشده است به در گفتن دیوار شنیدن است. به زبان عامیانه خانم علی می گوید: ایرانی های آمریکا خیلی پولدار هستند ولی من را تحویل نگرفتند.

  جمله دیگری از ایشان:

  من توی مصاحبه هایم با رسانه های آمریکایی هم برایشان توضیح می دهم که چرا ایرانی ها از اکران این فیلم احساس ناراحتی می کنند چون ایرانی ها در این فیلم یک ذره هم ماهیت انسانی ندارند.

  آفرین و احسنت بر شما که در تولید فیلمی چنین موهن دخالت داشتید. صدای شما چطور خانم علی؟ در فیلمی که ایرانی ها یک ذره هم ماهیت انسانی ندارند شما چه ماهیتی دارید؟

  ایشان در پاسخ به معترضان می گویند:

  من به آنها می گویم که این قدر فیلم را جدی نگیرید، چون من در وب سایت های زیادی دیدم که خیلی از ایرانی هایی که در خارج هستند هم با من هم عقیده هستند که فیلم را نباید جدی گرفت

  خانم هنر شناس و فرهنگ دوست منظور شما از این که فیلم را جدی نگیریم چیست؟ نکند شما و سایر سازندگان بی شرمانه تصور می کنید که ما این فیلم را باور می کنیم و کتابهای تاریخی را مطابق این فیلم بازنویسی خواهیم کرد؟

  بگذارید یک حکایت برای شما نقل کنم، در نزدیکی نهاوند روستایست موسوم به «بدنامان» البته با گویش لری تلفظ می شود. می دانید چرا به این روستا می گویند بدنامان ؟ چون درجنگ نهاوند چند تن از اهالی این روستا شراب مسموم به مرزبانان ایرانی خوراندند و موجبات شبیخون و پیروزی مهاجمان را فراهم آوردند. هنوز هم این روستا را بدنامان میگویند. خانم اعظم علی روسیاهی و بدنامی تا ابد مبارکتان باد عیدی نحس شما به ملت ایران هرگز فراموش نمیشود.

  پوریا آسترکی

  توضیح: تمام نقل قولهای خانم علی عیتاً از مصاحبه ایشان با سایت فارسی بی بی سی می باشد.

  متن کامل مصاحبه اعظم علی با بی بی سی فارسی را می توانید در آدرس زیر ببینید: http://www.iranmalaysia.com/News.aspx?Id=259

  انتهای پیام

 3. راستی برای اطلاعت عرض کنم در همان زمان که این دسته گل فاش شد من کلی نامه به فرانسه و انگلیسی برای هر ناشری که با این عوضی کار کرده بود فکس و ایمیل کردم امیدوارم هیچکی بش هیچ کاری پیشنهاد نکنه.

  اردوان: عزیزم دل من، من می گم صداش خوبه نگفتم که چرا تو ی سیصد خونده. حالا گیریم هم خونده. تمام ایرانیت از دست رفته که زیر این مادر مرده که نیست، هست؟

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s