سرود ملی ایرانی و جای خالی وطن در سینه

یادم می آید روزهای اول انقلاب روزی سه چهار تا سرود انقلابی که آنروز ها البت ملی بودنش زیر سوال بود و حتا اسلامی ها هم یک جور هایی چپ می زدند و دنبال وحدت اینترناسیونالیستی با تزریق وطنی بودند، می شنیدم انگاری همه دست به سرودشان خوب بود. اگر چه آن روزهای اول اگر «ای ایران ای مرز پر گهر» می خواندی بی شک گیر داشتی، اما بلخره یک علقه اعتقادی در کار بود. حالا خوب و بدش باشد برای بعد.
اما چرا این را گفتم، چون این روزها دارم فکر می کنم آخرین بار کی سرودی تازه را برای ایران و ایرانیت و یا حتا شعار های اعتقادی شنیده ام؟ هر چه فکر کردم یادم نیامد. تا دلتان بخواهد از این دوستان جوان از ساسی مانکن و تتلو و نمی دانم دوستان علف سبز شده دیگر که بلدند برای معشوقشان «خوشمزه تری از کرانچی» را بخوانند می بینم اما دریغ از یک شعر و سرود برای مام میهن.
حالا چرا فیل ام یاد هندوستان کرد: در کوالالامپور زیاد پیش می آید وقتی از جلوی آپارتمان ها عبور می کنی، ببینی کسی پرچم مملکتش را پشت پنجره زده باشد و یا بعضی دیگر که حب وطنشان داغ تر است پرچم ایالت زادگاه مثلن سلانگور و سردانگ را بر پنجره زده اند.
کانال هفت و تی وی تری و بقیه هم اگر ولشان کنی هر روز سرودی و آهنگی را در رسای وطن می گذارند. که بیشتر هم به نظر می آید درخواستی است و نه سفارشی. بعد یادم از ولایتمان می افتد که مام وطن این روزها بد در غربتش دست و پا می زند.
وطن به نظر من خاک نیست. وطن باوری است که در سینه می جوشد…
که البته جایش خالی در سینه ها.

پ.ن: جان مادرتان ای جوانان عزیز ایرانی مقیم کوالالامپور، دست از سر این داستان تاریخ هفت هزاره سال باستانی من در آوردیتان بردارید و یه راه بهتر را برای ابراز احساس به میهن بیابید که سخت نخ نما شده است.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s