اسلام آوردن ماشا

این گفتگو را بر روی منبعی که اشاره شد نیافتم اما خواندنش هم خالی از لطف نیست.

«ماشا اليلیکینا» نام مشهوری در روسیه و مناطق روسی‌زبان است. او حدود 2 سال پيش به عنوان یک هنرپیشه جذاب و یک مدل زيبا مطرح بود و شهرت و محبوبيتش با اوج گرفتن «گروه رقص و موسیقی فابریک» در روسيه، به بالاترین حد رسید.

به گزارش ابنا، ماشا اليليكينا، ستاره سابق سينما، رقص و موسيقي، اينك حجاب اسلامي در بر دارد و به تدريس در مدارس مشغول است. وي مي‌گويد از جلوه‌هاي كاذب سابق متنفر است و اكنون احساس خوشبختي مي‌كند.

آنچه در پی می‌آید مصاحبه سایت روسی Islsm.ru با این هنرمند مسلمان شده است:

• چطور شد که تمام موفقیت‌ها و درخشش‌های خود روی صحنه را زیر پا گذاشتی و به اسلام گرویدی؟

ماشا: من به لطف خداوند به سوی او گام برداشتم. این اراده خدا بود.

• در زمانی که يك خواننده بودي آيا فکر می‌کردی که روزی اسلام بیاوری، روزه بگیری و به حج بروی؟

ماشا: نه؛ حتی به ذهنم خطور هم نمی‌کرد که روزی به حج بروم و از بهترین و گواراترین آب، یعنی آب زمزم بنوشم.

  آیا راهی که برای مسلمان‌شدن طی کردی، مسيری طولانی بود؟

ماشا: من دو سال است که مسلمان شده‌ام. یک روز مطلع شدم که یکی از نزديكترين دوستانم بر اثر یک حادثه در شهری دیگر به حالت کما رفته است. من نمی‌دانستم که چطور می‌توانم به او کمک کنم. آن روز برای اولین بار نماز خواندم و دست به دعا برداشتم و از خدای بزرگ کمک خواستم.

روز بعد همان دوستم با من تماس گرفت و گفت: «در آن حالات بیهوشی من تو را مي‌دیدم و تو خیلی زیاد به من کمک کردی!»، من در آن لحظه بسيار گریستم؛ زيرا براي اولين بار در زندگي‌ام بود كه چیزی از خدا مي‌خواستم.

«سرکار خانم ماشا قبل از اسلام . ماشااله»

• در حال حاضر به چه کاری مشغولی؟

ماشا: من پنج زبان اروپایی بلد هستم و در حال حاضر در مدرسه و دانشگاه تدریس می‌کنم. ضمناً برخی از نت‌های مجاز شرعی را نیز می‌نویسم.

• آيا موسیقی هم گوش می‌دهی؟

ماشا: بله؛ آثار «گروه ریحان»، «گروه سامی یوسف» و «گروه کت استیونس» ( که پس از اسلام آوردن نام خود را «یوسف اسلام» گذاشت) را گوش می‌کنم.

• آیا چیزی از قرآن هم آموخته‌ای؟ آیا آمادگی داری که زبان عربی را هم به آن پنج زبان اروپایی اضافه کنی؟

ماشا: در ابتدا فکر می‌کردم که آموختن زبان عربی مشکل باشد. اما آن را شروع کرده‌ام و خیلی هم آن را دوست دارم و فکر می‌کنم کلیدی برای فهم دانش برتر باشد.

 

• چرا گرایش به اسلام نسبت به ادیان دیگر بیشتر است؟ و چرا بیشتر کسانی که به اسلام می‌گروند از بین هنرمندان و فعالان در کنسرت و موسیقی هستند؟

ماشا: اسلام نسبت به اديان ديگر، محکمترین اساس را دارد. تمام قواعد اسلام در زندگی کاربرد دارند. راه اسلام سعادت‌بخش است.

» ماشا جان بعد از اسلام»

• از اينكه مسلمان شده‌اي چه احساي داري؟

ماشا: احساس خوشبختي. امروز من این فرصت را دارم که مقایسه کنم قبلاً چه بودم و حالا چه هستم. من اکنون با حیات واقعی آشنا شده‌ام، پس خوشبختم.

• و چه تفاوتي با قبل داري؟

ماشا: ایمان به خدا زندگی مرا متحول کرد. میل به عبادت خداوند در فطرت و وجود همه انسان‌ها نهاده شده است. من اطمینان دارم که خداوند به ما تفکر و تعقل نداده است تا بیاییم، زندگی کنیم، بخوریم، بخوابیم و بمیریم. خدا به ما فرصت زندگی کردن داده است تا به او برسیم.

• آیا گاهی به موفقیت‌ها و درآمد سابق خود فکر نمی‌کنی؟ حسرت آن دوران را نمي‌خوري؟!

ماشا: آن جلوه‌ها، پس از مسلمان شدن، برایم بی‌ارزش و منفور هستند.

• از اینکه آشکارا خود را مسلمان معرفی می‌کنی هراس نداری؟

ماشا: نه نمی‌ترسم. برعکس، تکلیف و وظیفه خود می‌دانم که دیگران را از راه گمراهی بازدارم و به عنوان الگویی برای آنها باشم.

• از اینکه عکس‌های سابقت در اینترنت هست ناراحت نیستی؟

ماشا: من خودم دوست ندارم به این عکس‌ها نگاه کنم. اما اشکال ندارد که مردم آنها را ببینند تا برایشان عبرت شود و بدانند که انسان می‌تواند تولد دیگری داشته باشد و از نو به دنیا بیاید. انسان می‌تواند توبه کند و با انجام کارهای خوب، تمام سیاهی‌های گذشته‌اش را پاک کند، ان شاء الله.

• اينك چه چيزي از «اسلام» مي‌تواني به ديگران بگويي؟

ماشا: اسلام می‌گوید: «اگر نمی‌توانی راجع به خدا بیندیشی حداقل سعی کن از قيد خودت رهایی یابی و پلیدی‌های نفست را مهار کنی؛ رذایلی مانند خودپسندی، تکبر، حسد، ظلم، دروغ، خودستایی و خودنمایی». اگر کسی می‌خواهد به سوی اسلام گام بردارد فقط باید اندیشه کند و از فطرت خود مدد بگیرد.

• چه پيامي برای مسلمانان داري؟

ماشا: آرزو می‌کنم که کارهای نیک و عبادات برادران و خواهران دینی من مورد قبول خداوند متعال قرار بگیرد و رحمت خدا بر خانه‌های آنان ببارد.

• و برای غیر مسلمانان؟

ماشا: امیدوارم کسانی که هنوز به دین اسلام مشرف نشده‌اند لحظه‌ای به خود بیایند و فارغ از انبوه اطلاعات پوچ و بیهوده‌اي که چشم و گوش مردم این عصر را فرا گرفته است كمي اندیشه کنند.

12 دیدگاه برای «اسلام آوردن ماشا»

 1. با سلام.
  و آرزوی طول عمر و موفقیت برای شما .
  مطلبی که در سایتتان گذاشته اید بسیار خوب بود ولی عکسی که گذاشتید در شان یک زن مسلمان نبود به هر حال ایشان الان مسلمان هستند و آبروی مسلمان از هر چیزی واجب تر است لطفا منت بگذارید و عکس جدیدی از ایشان که لخت و عریان نیستند بگذارید.
  موفق و منصور باشید.
  یا علی.

  اردوان: با احترام به نظر شما علی رغم گذشت زمان از این مطلب در صورتی که عکسی از پیش از اسلام خانم ماشا با وضعیت مناسب تری یافتم خواهم گذاشت اما لازم به یاد آوری است که این خانم پیش از اسلام مدل عکس های این چنینی بوده است و بیش از آن که در این وبلاگ یک عکس از او منتشر شود هزاران عکس بر روی نت قرار دارد. در این مورد مایل هستم دیدگاه شما را بدانم…

 2. سروش جان من واقعا برا خودمون متاسفم چون ما مسلمونا داريم بي دين ميشيم و اونا دارن مسلمون ميشن نمونه ي بارزش هم همين هنرپيشه هاي زنمون هستند كه با بي حجابي كامل رفتند تو فيلمهاي آمريكايي بازي ميكنند اونم يه نقش سوم پس چرا ميگي اونايي كه از اسلام ميان بيرون جرات ابراز ندارن پس ديگه چجوري ميخواي ابراز كنن خاك برسر من ايراني كه قدر اين همه خون جوونامون كه برا عزتمون ريخته شده رو نميدونيم حقمون بود كه همون موقع زير چكمه هاي عراقيها له ميشديم و به اين وضع دچار نميشديم

 3. با عرض سلام و خسته نباشيد ما با كمال اراده و توكل به خدا بر آنيم تا در حمايت از يك تازه به اسلام گرويده گذشته اي كه توسط خود او فراموش شده را ما نيز از صحنه گوگل و ياهو نيز حذف كنيم تا با نشاط و اميد بيشتري به اينده اسلاميش بپردازد شما نيز ما را كمك و ياري فرمائيد و عكسي كه براي من و شما عادي است اما براي نوجوانان كم سن و سال بيشتر از انكه مطلب آموزنده داشته باشد مفسده اخلاقي دارد و بايد شرايط تمام مخاطبين را در نظر گرفت علاوه بر اينكه فكر نمي كنم عسكهايي كه توسط سايت هاي مقرض و كثيف به نمايش گذاشته شده در شان مطالب سايت شما باشد و انتظار نمايش اين عكسها را حتي خود خانم ماشا از سايت هاي مسلمانان ندارد

  با تشكر

 4. البته از مسلمان شدن این هنرپیشه خوشحالم و بهش تبریک میگم، اما بقیه بدونم که ما در ایران حجاب تحمیلی داریم و نه آزادی، اما اونها آزادی دارند و می تونند انتخاب کنند که چطور زندگی دارند ولی ما از داشتن این حق محرومیم و محکوم هستیم تا مسلمان و محجبه باشیم حتی به قیمت تحقیر شدن و ندیده گرفتن شأن انسانی ما، به شما عرض می کنم نگاهی به خیابانهای تهران و سایر شهرها بیندازید که مأموران ارشاد چطور با وضعی خشن و زننده با مردم به اصطلاح بدحجاب برخورد می نماید و این یک سؤال را در ذهن تداعی می کند که اگر همین خانم تازه مسلمان شده و محجبه اگر وضعیت برخورد حکومت به اصطلاح اسلامی ایران را با مردمشس میدید آیا باز هم حاضر بود این حجاب و این تحمیل و زور و دیکتاتوری را بپذیرد ؟

  1. سلام
   آره شما راست ميگيد. ما واقعا حجاب تحميلي داريم!!! و اين همه زن و دختري كه با هر قيافه اي كه دوست دارن مي چرخن و هر غلطي كه مي خوان انجام مي دين اساسا مال ايران نيستن…!!!

 5. من که هرجوری فکر می کنم نمیتونم خودم رو جای ماشا خانوم بذارم ، حتی یه لحظه تصورشم برام سخته که همه مردم عکس ها و فیلمهای برهنه و حتی در حین رقصم رو هم داشته باشن و از اون سختر اینکه چه مردی می خواد با یه چنین شخصیتی زندگی کنه ، البته میدونم که تو روس این چیزا فوق العاده عادیه ولی الان اون یه شخصیت جهانیه و خودش هم تو مصاحبه هاش بار ها گفته که دوست ندارم از گذشته ام بپرسین چون اصلاً گذشته ام رو دوست ندارم بلکه متنفر هم هستم ، حالا مسلماً دوست هم نداره که ما بشینیم عکس و فیلم های قبل از اسلامشو ببینیم ! حالا ما که مسلمونیم ولی اگه مسلمون هم نبودیم اصول اخلاقی حکم میکنه که به حریم و عقاید دیگران احترام بگذاریم !
  کاش می شد عکس و فیلم هاشو از کل اینترنت جمع کرد . . .

 6. با سلام به دوستان….اولش به این خانوم باید آفرین گفت واز جهتی دیگر…یه جورایی عشقو حالشو کرد بعد الان ایمان آورد…چی بگم والا…دیگه ایوهن ناص همه چیزه شو دیدن که چه داره چی نداره…هر چند که دینش قویتر شد بعد میفهمه که چه کارهایی کرده و بعد چه خجالتی بکشه……ولی بدور از همه ی این حرفها بهش تبریک میگم و امیدوارم یکم دخترهای ایرانی یاد بگیرن…خجالتم خوب چیزیه بابا از این هم کمترین پییشششششششش…بیخیال واسا من سر صحبت نصیحت رو باز نکنم…موفق باشید …بای

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s