شاید روزی حقش را بستاند، شاید

 محمد مصطفایی وکیل با ارزشی است. گاهی دست نوشته هایش سوز دارد در کمال این که انگار یه دعوی حقوقی می نویسد.

 

در تاريخ 21/5/1382  حبيب با موتور سيكلت خود و با احتياط و سرعت مجاز در حال حركت در بلوار خيابان وليعصر شهرستان رودسر بود هنگامي كه به انتهاي بلوار مي رسد ناگهان يك دستگاه خودروي پرايد به رانندگي آقاي عليرضا زارع دوست (چون حكم محكوميتش قطعي شده، نامش را  به صورت كامل ذكر نمودم ) با شتاب و سرعت غير مجاز از سمت راست موتور سیکلت، سبقت گرفته و بدون آنكه توجهي به موتور نمايد در انتهاي بلوار، گردش به چپ كرده و با برخورد به موتور سیکلت، راكب موتور را به سمت ديگر بلوار مي اندازد در اين حين خودروي نيساني از روبرو در حال حركت بود. حبیب چون به سمت خودروي نيسان پرتاب شده بود  در بين دو چرخ نيسان قرار گرفته و ناچار به زير خودرو مي رود دو پاي وی در زير خودرو و به بدنه نيسان گير كرده و بدن وي از كمر تا  مي شود.

اين حادثه به مدت كمتر ازيك دقيقه به طول مي انجامد. حبیب را به بیمارستان می رسانند و مداوای وی توسط پزشکان آغاز می گردد ولی متاسفانه بدن این جوان رشید و برنا، به دليل قطع نخاع از كمر به پايين بي حس شد و دو پايش فلج مي گردد.

با وقوع اين حادثه دلخراش پرونده اي در شعبه چهارم دادگاه عمومي رودسر تحت كلاسه 82/1124 تشكيل می شود بر حسب اتفاق و بدشانسی حبیب،  پدر علیرضا یکی از افراد با نفوذ شهر و به گفته حبیب، روحانی بود به همین دلیل با دستگیری علیرضا، ایشان حتی یک روز هم بازداشت نشدند و با سپردن وثیقه توسط پدرش آزاد می شود. پس از گذشت مدتی حبیب که قادر نبود از جایش حرکت کند و زمین گیر شده بود و از طرفی این موضوع باعث گردید نتواند پیگیر پرونده اش در دادگستری یعنی محل به اصطلاح احقاق حقوق افراد رود، با اخذ نظريه پزشكي قانوني، كارشناس فني راهنمايي و رانندگي مبنی بر گناهکاری علیرضا، اقرار صريح متهم ( آقاي عليرضا زارع دوست ) طبق دادنامه شماره 1788 ضارب به اتهام ايراد صدمه بدني غير عمدي ناشي از تصادف رانندگي به علت بي احتياطي ، از حيث جنبه خصوصي جرم به پرداخت ديه در حق علیرضا محكوم مي گردد.

مطلب را از اینجا پیگیری کنید

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s