دو فعال دانشجويي دانشگاه فردوسي بازداشت و بيش از 200 تن از مردم دستگیر شدند

این خبر به نقل از فعالان دانشجویی است. صحت و سقم آن بر عهده ارسال کننده آن می باشد:

در پي برگزاري تجمع اعتراض اميز نسبت به موج گراني ها در مشهد در روز جمعه هفتم تير ماه ، بيش از 200 تن از مردم حاضر در پارك ملت مشهد بازداشت شدند. همچنين دو فعال دانشجويي دانشگاه فردوسي مشهد به نام هاي توحيد دولتشناس و فرزاد حسن زاده نيز در حاشيه اين تجمع بازداشت شدند.

گفتني است اين دو دانشجو در تجمع فوق شركت نداشته و در حالي كه بر روي يكي از صندلي هاي پارك ملت نشسته بودند مورد هجوم نيروهاي امنيتي حاضر در محل قرار گرفتتند. گفتني است فرزاد حسن زاده دانشجوي آزادي خواه و برابري طلب  دانشگاه فردوسي در آذر  ماه سال گذشته نيز به مدت 15 روز در بازداشت نيروهاي امنيتي به سر برده بود.

نيروهاي امنيتي حاضر در محل كه لباس هاي متحد الشكل نارنجي رنگ ( شبيه لباس فرم رفتگران) همراه با ضرب و شتم شديد اين دو دانشجو و ديگر مردم عادي كه فقط در محل حضور داشتند و هيچ شعاري سر نمي دادند ، اقدام به بازداشت حاضران در محل نمودند.

بنا به گفته شاهدان عيني نيروهاي امنيتي كه همراه با نيروهاي عادي پليس ، گارد ويژه ضد شورش و نيروهاي لباس شخصي موصوف به انصار حزب الله به سركردگي حميد استاد با در دست داشتن باتوم ، شك دهنده الكتريكي و بيسيم با حضور گسترده در تمامي نقاط پارك ملت خصوصا ضلع جنوبي پارك  مانع از  جمع شدن مردم كه عموما براي تفريح در پارك حاضر شده بودند، شدند و با فيلم برداري گسترده و مشهود از مردم اقدام به ايجاد رعب و وحشت در بين مردم مي نمودند.

همچنين به گزارش درفش كاوياني امروز هشتم تیر ماه خانواده بيش از دويست تن از بازداشت شدگان در تجمع پارک ملت مشهد در مقابل کوی پلیس و کلانتری رضاشهر (نجفی) تجمع کردند. مسئولین انتظامی مشهد با ادعای جلوگیری از تجمع در محل نگهداري بازداشت شدگان تا زمان تکمیل پرونده از ارائه اطلاعات به خانواده بازداشت شدگان خودداری می کنند. این در حالی است که امروز بیش از سیصد نفر در محل کوی پلیس براي پيگيري وضعيت بازداشت شدگان تجمع نمودند. حتي بازداشت ها مورد تاييد مقامات انتظامي مشهد قرار نگرفته و اين مسئله نگراني نسبت به نحوه برخورد با اين افراد را افزايش داده.

لينك فيلم هاي برخورد نيروهاي امنيتي با مردم در پارك ملت در جمعه هفتم تيرماه:

http://www.youtube.com/watch?v=1fqZOss_vyc&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=BdKoTiz7Sg0

 

 

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s