انفجار شیراز بلخره صاحب دار شد

در حالی که خبرگزاری ها اعلام کردند که رهبر ایران در شیراز است. در جلسه ای که وزیر کشور در بین خانواده های شهدا و جانبازان این شهر داشت، اعلام کرد که بمب گذار را در یکی از شهرهای شمالی کشور دستگیر کرده اند. در حالی که قریب به یک ماه از این انفجار می گذرد و در حالی که پیش از این استاندار فارس، فرماندار شیراز و شورای تامین استان با توجه به کارشناسی های وقت تشخیص دادند که این انفجار در اثر حادثه بوده است.

اینک آقای محسنی اژه ای در پای پلکان هواپیما علی رغم تشخیص نیروهای وزارت اطلاعات و انتظامی در همین زمینه مجدد اعلام کرد که تشخیص قبلی شان اشتباه بوده است و این یک عملیات بمب گذاری هدایت شده از خارج از کشور بوده که «سر پل» آن نیز دستگیر شده است.

البته جریان جالبی هم در نقل این خبر توسط سایت خبری بی بی سی فارسی که با تیتر « انفجار شیراز به سلطنت طلبان نسبت داده شد » آنرا منتشر کرده وجود دارد که هیچ منبعی در این خبر این انفجار را توسط سلطنت طلب ها تایید نکرده، حتا وزیر اطلاعات نیز این موضوع را تایید نمی کند، اما وزیر کشور در این مورد معنقد است این انفجار کار سلطنت طلب ها است. نکته در این جا است که ضمن این که اساسن هیچ کس تاکنون مسوولیت این بمب گذاری را بر عهده نگرقته،  یک باره سلطنت طلب ها وارد این داستان می شوند. کسانی که به قول بی بی سی بعد از داستان کودتای نوژه در 27 سال پیش هیچگاه کار نظامی نکرده اند و علی الظاهر این جریان همواره خود را از این حرکت ها دور نگاه داشته.

موضوع این نیست که این انفجار بوده یا نبوده. موضوع این است که مردم صادقانه از همه چیز مطلع نمی شوند.

به هر حال می شود دیگر. همه چیز می شود تغییر کند. یادم می آید یک زمانی در خبرها گفته بودند که یک محموله چند تنی طلای قاچاق در جنوب و در حین خروج از کشور کشف شد که چند روز بعد کارشناسان آن را مس تشخیص دادند. پس آنان که به نظر خاک راه کیمیا کنند…

 

اظهار نظر یک کارشناس نظامی رو هم در این مورد بخونید اون معتقده که این انفجار بی شک بمب گذاری بوده است.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s