الرساله به روایت ام بی سی

امشب تلویزیون ام بی سی که یک مجموعه تلوزیون عربی است و چند کانال مختلف دارد، هم زمان از دو شبکه ام بی سی یک و ام بی سی دو، فیلم مشهور مصطفا عقاد رو پخش کرد. در شبکه یک الرساله و در شبکه دو Message همانی که ما از کودکی بارها و بارها اونو به نام «محمد رسول الله» می شناسیم و دیدیم.

جالب اینجاست که تقریبن از نظر محتوایی این دو ساخت با یگدیگر کاملن تفاوت می کند و حتا هنرپیشه هایی که در نسخه اول فیلم، مانند آنتونی کوئین و یا ایرنه پاپاس بازی می کنند در نسخه دوم و عربی اون حضور ندارند.از بچه گی یادم میاد هر عید قربان و یا مبعث این فیلم رو می دیدم. اون هم با دوبله شاهکارش و مخصوصن صدای دل نشین فریدون فرهندوز که همیشه در گوشم می پیچید و حتا برای دفعه ان ام هم منو آخرش به گریه می انداخت.

به هر حال کاری با نسخه عربی و غیر عربی این فیلم ندارم اما فکر می کنم امروز  بین رسالت محمد با مدعیان آن که به نامش سر می برند و یا این که به بهانه پیاده کردنش نوع وطنی آن را تزریق می کنند، چقدر فاصله است. راستی این روزها دشمنان اسلام به نظر می رسد خیلی هم در بین سپاه امپریالست پرسه نمی زنند. بعضی از خودی ها امپریالیست ترند.

من باز هم بر می گردم…  

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s