تو را من در نیویورک چشم در راهم یا سوشی بخور هاله شو ببر

روز هشتم / اردوان روزبه

 امسال بنا شده انتخابات حکمنت رایانه ای انجام بشود. لذا قیمت رایانه در پایانه احتمالن باید با یارانه محاسبه شود تا «غش» در مال نیفتد. روز هشتم مستحکم مشغول گفتن اضافات فدوی است و به کوری چشم شاه زمستونم بهاره و ما دستمان در هفته قبل به نازک کاری بند بود که نازک پاره شد و ما ترجیح دادیم دیگر به سراغ نازک نرویم که نشود کار دل به نازک شیشه ای. اما غذای امروز را برای شما ردیف می‌کنم: سوشی با طعم پسته! (این یه غذای ژاپونی دانشمند. اون جوری نگاه نکن) آخه نکه تازه گی‌ها هی دوستان دارن به جمع صف‌های روبرو می‌پیوندند می‌ترسم مواد خام «سوشی» که، یک هفته بیجاری مثل گزارش آخر هفته خودمان است، وارداتش ممنوع شود. یعنی ببخشید صادراتش به ما باطل شود و تو این مایه‌ها. اوضاع خرابه؟ برو بابا حال نداری! تازه این روزها «عسل خوردم دو لپی» مد شده، مثال عینی‌اش کوشنر ابله، که نمی دونم چکاره فرانسه است. اول گفت ما برای کار نظامی آماده می شویم که یه هو یک جماعتی به این برج ایفل بر و بر نگاه کردند و گفتند: کوشی جان، ماست خوردی سردیت نکرده؟ و از این سو سخن‌گوی ستون روز هشتم هم در پی سخن کوشنر خان فرنگی اشاره کرد: آنکه به ما نپریده بود کلاغ … دریده بود.

این عسلیزاسیون فقط کوشنری نبود. هلندی‌ها هم که بیشتر به نظر من باید بروند دنبال آلبالو گیلاس، بفرموده جناب نمی‌دانم چکاره شان قبول زحمت کرده و گفته‌اند اگر بنا باشد خبری بشه مایم هستم (مشهدی). این جناب البته توجه نکرده‌اند که آقای کوشنر فل فور کاسه عسل را تا ته سر کشیدند و گفتند: حرف مرا این خبر‌نگار‌های خود فروخته عوض کرده‌اند. بعد شما فکر کنید تو این اوضاع یهو سایت جستجو‌گر گوگل هم در ایران فیلتر می‌شه و این چه خدشه‌ای بر روند ساخت سوشی ما وارد می‌کنه فقط خدا می‌دونه (چون بنده دستور پخت رو فقط از روی گوگول یعنی منگول نه منظورم گوگل، بلدم) لذا منگل دوستان عزیز ما هم از فیل طرینگ (می‌دانید که اینجوری می‌نویسند تا موتور فیلتر، فیلترش نکند) حمایت می‌کنیم چون شیر. باریکلا گوگول نه گوگل منظورم بود البته.

سه نقطه‌اش را بر می‌داریم! این از موضوعات کوبنده هفته قبل بود که ظاهرن برای حل برخی مسائل بنا هست، سه نقطه‌اش برداشته شود و جایش لابد آکولاد یا کروشه یا نمی‌دانم یه چیزی دیگر بگذارند تا بکشد پایین همه چیز را دومی‌اش تورم. اینم از این دیگه به چی نگیرداندیم؟ آهان می‌دونید که به زودی ما شاهد خبر‌های مهمی در نیویورک خواهیم بود چون آمریکا ویزای رئیس جمهوری ما را صادر کرد لذا هاله بینی در این دریای بیکران که خود ندانی چگونه شود و تو ندانی. طبع شعرمان متقلقل شد. نه منظورم هاله اسفندیاری بود بابا شما هم.

دیگراش این‌که، می‌گویند خانم معصومه ابتکار در هفته‌ای گذشته بود در قطب شمال به سر می‌برده. این دانشجوی سابق خط امام که در دولت خاتمی هم در کار محیط زیست بود برای یک سمینار زیست محیطی رفته قطب شمال! (به حق چیزای پابلیش نشده) من شنیده‌ام که: همه این حرفا بهانه است…(با غمزه بخوانید تا آباد شوید) می گویند بعد از این که موج برخی از یورش‌ها در شعاع چند هزار کیلومتری به دولت قبلی دامن‌گیر بوده ایشان یه جایی رفته که دست کسی بر دامان ایشان نرسد تا شاید از برخی تیور (جمع تیر است) در آمان باشند. حالا شنیده شده که برخی از هم دوره‌ایی های ایشان نیز در پی کشف جزایری در جاهای دور دست تر هم هستند مانند «جزایر لانگر هانس» تا با لاپاراسکوپی هم دست کسی بهشان نرسد. البته فعلن هوای نیویورک خوبه: حاج خانوم فکر کنم ما شهید شدیم!

یک جمله خبری هم براتون بی‌کم‌و‌کاست نقل می‌کنم و از شما التماس دعا دارم در این شبهای رمضان. بخوانید، البته فقط بخوانید، این خبر به نقل از خبرگزاری‌های داخلی است:

«آبه» نخست وزیر ژاپن به دلیل ناکامی‌های کابینه‌اش استعفا کرد! آبه در این زمینه گفت: تصمیم گرفته‌ام از مقام خود استعفا دهم، چون مردم به رهبری نیاز دارند که او را حمایت کنند و درمقابل، او نیز بتواند اعتماد آنان را جلب کند. من به این نتیجه رسیده‌ام که با این کار می‌بایستی وظیفه اخلاقی خود را جهت پایان رسیدن اغتشاشات موجود ادا نمایم.

 حالتون خوبه؟ هفته بعد من بازم میام تکون نخورین…   

1 دیدگاه برای «تو را من در نیویورک چشم در راهم یا سوشی بخور هاله شو ببر»

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s