مستندجومانجی در صبح ششم

اردوان روزبه / روز هشتم

بلخره وزیری هامانه یا نمی دونم هامانه قطع وزیری، در برنامه ای که تلویزیون می زاره که مراسم «چیز کشونه» گفت یه خبر خوش دارم براتون: از امشب ساعت دوازده بنزینتون سهمیه بندی شد… به گزارش خبرگزاری کلاغ پرس با این خبر، یک شور نشاطی در بین شنوندگان ایجاد شد که بیا و ببین، مشتاقان پا برهنه ریختند پشت ماشین ها و به نشانه خوش حالی ( حالی دست داد ما هم التماس داریم ) زدند وسط پمپ بنزین ها، حالا نزن کی بزن، حالا نزن کی بزن. به گزارش همان خبرگزاری کلاغ پرس، که در مدحش شاعر می گوید:( کلاغ دم سیاه قار و قارو سرکن… مسافرم میاد شهرو خبر کن ) از فرط شادی حدود سیزده چهارده تا دست و پا در رفت، بیست هفت مهره کمر جا به جا شد، با حدود یکصد و نود هفتاد کارگر پمپ بنزین ملت فک و فامیل شدند و چند گزارش دیگر بالای هیجده سال. بنابر ضرورت شادی کنندگان و البته مردم هم از نیم ساعت باقی مانده استفاده و ضمن بررسی یقه همدیگر سه لیتر بنزین قبل از ساعت دوازده بدون سهمیه را زدند تو رگ و گفتند: اوخ زوون! و همه شاد شدیم که بالاخره از برنامه دستمان سه لیتر جلوتر بود و الحمد اله تاثیرات آنرا در اقتصاد خانواده مشاهده می کنم ( بعد از نه ماه فکر کنم ). راستی یادم رفت که اشاره کنم ما در جریان قطع وزیری و این خبر سراسر نشاط و شادی از اندازه کارت و رنگ لباس و سایز کفش و میزان مصرف و قد بابا و مامان اینا( گفتم بابا راستی پدر چطورن؟ خوبن انشا اله سلام ما رو برسونین خدمتشون ) شنیدیم به جز نرخ مازاد. لذا من به هر حال این پیروزی رو تبریک می گم.

از این خبر شیرین که بگذریم باز هم برویم سراغ توفان و صاعقه و سیل و حوادث مترقبه و غیرش و مردم سیستان و بلوچستان که هنوز رد «گونو» خشک نشده، باد های موسمی و غیر موسمی اش تازه راه افتاده و …چی؟ آهان! رو سیاهی اش می ماند برای زغال. دفعه قبل آقای «ده مرده» استاندار سیستان و بلوچستان می گفت ما به عنوان ده مرده می گوییم که همه چیز در اختیار ماست. البته خبرگزاری فلان و روزنامه فلان می گفتند مردم روستا های آن ولایت هنوز وسط سیلاب ها هستند. لذا بعد ما فهمیدیم شاید ایراد از تقسیمات نقشه باشد و یا روستا های فوق در نقشه نبوده اند. بعد هم گفتند که سل و مالاریا آمده که ما دیگر خبری از برادر «ده مرده» نشنیدیم. حالا باز هشدار می دهند که موسمی اش با سرعت نا قابل نود کیلومتر (جلو بچه بزاری قهر می کنه) داره می یاد و به نظر من این روستا یی ها آب دستشان است رها کنند و بروند اول دنبال ثبت اسم روستا که خیرش به آینده گان رسد و بس.

اما یکی از ماجرا های جذاب برای سوم تیری ها که حالی میبرن از مالوندن چیز دوم خردادی ها به خاک ( بینی! ) جریان دست دادن سید محمد خاتمی این بنده خدا در ایتالیا است. برخی می گویند اول مصافحه کرده بعد احوال پرسی، برخی دیگر می گویند نه! اول اجوال پرسی کرده بعد مصافحه، کلاغ پرس هم که می گه این اتفاق  توامان افتاده. دیروز هم ما شنیدیم که کارشناسان خبره فن بلوتوث بازی و فیلم موبایل شناسی تشخیص دادن که این فیلم جعععلیه از بییییخ. سید اولاد پیغمبر حرف جالبی تو یکی از مصاحبه هاش گفته بود: …من اصلن عطا سیاست رو به لقایش بخشیدم. بی خودی دنبال سوژه نرید… البته برخی مفسران فوتبالی معتقدند این یک استراتژی «موهومه» برای اینکه بلایی که سر عطا اله وزیرش آمد سر او نیاید ( قضیه  اون خانم دوم مهاجرانی یادتون هست که چطور تو دادگاه با آب و تاب در مورد تدبیر! بیچاره در ویلای شمال و جنوب صحبت می کرد و عرق ایشان را در نزد جمیله خانم کدیور در می آورد و آخر االامر عطا با این جمله که: آقا ما بیخیال کار سیاسی شدیم نامبرده را بی خیال شدند ). ولی خوب آنهایی که جریان فیلم را دنبال می کنند کار درستی می کنند چون احتمال این می رود که یک درصد هوس رییس جمهور شدن به سر ایشان بزند. یه پیشنهاد توووپ: عکس ها و فیلم های نامبرده با تشکیل یک کمیته حقیقت یاب، یابیده و در اختیار عموم علاقه مندان قرار گیرد.

حالا برای اولین بار می خوام از رادیو جوان تشکر کنم و حرکت زیبای اون رو بستایم که در راستای دموکراسی دینی بود و بس. این رادیو در آستانه سوم تیر با راه اندازی یک همه پرسی، مجددن مردم را به رای گیری اس ام اسی برای انتخاب رییس جمهوری دعوت کرد و این برای من بیینده و شمای خواننده و گروه کر و تماشاچیان و حتا تماشاگرنما هم مایه بسی مسرت بود که پس : می شود از این کار ها هم کرد و ما نمی دانستیم؟

البته من نظرات مشاوران عزیز، جوانفکر و کلهر را هم در این مورد خواندم و دیدم تشکر می کردند.

در آخر هم شنیدیم که «علی حسن المجید» که ما در دادگاه صدام به علی شیمیایی می شناختیمش به حکم دادگاه محکوم به اعدام آنهم با «طناب دار» شد. خوب دیگه این شتریست که در خونه هر کسی می خوابه که فکر نکنه: الملک یبغی مع الکفر، ولا یبغی مع الظلم…

 می گویند سلام، سلامتی می آورد پس: سلام

1 دیدگاه برای «مستندجومانجی در صبح ششم»

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s